SAYIN KAYMAKAMIMIZIN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

 

        Öğretmenler tarih boyunca ve dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren örnek insanlar olmuşlardır.

        Öğretmenlik, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, öğreten ve öğrenen arasında güven ve sevgi ilişkisine dayanan kutsal bir meslektir. Yetiştirici, öğretici kimliğiyle yeni kuşaklara kendilerini anlatabilmeyi öğreten, kişiliklerinin oluşmasına ve gelişmesine yardımcı olan öğretmenler, üstlendikleri yüce görev nedeniyle toplumların hayatında her zaman özel ve saygın bir konum edinmişlerdir.

        Büyük önder, Başöğretmen Atatürk: 'Cumhuriyet, fikren, ilmen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır' diyerek öğretmenlere verdiği önemi vurgulamıştır. Ülkemizin çağdaş uygarlık düzeyine ulaşması ve daha ileriye giden bir Türkiye için en büyük çabayı kuşkusuz öğretmenlerimiz göstermelidir. Öğretmenlerimizin verdikleri bilimsel, çağdaş, mesleki ve sosyal eğitimle; güçlü, bilgili ve gelişmelere açık bireyler yetişecek, geleceğe daha emin adımlarla ilerleyen bir toplum meydana gelecektir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi minnet ve şükranla anarken, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.'


 
 
Anıl ALKAL
Ulubey Kaymakamı